urlop z prywatnym kierowcą

Czy starczy walizek i kogo zabrać?

Czy wszystko spakowane? Ubrania są, kosmetyki są, zabawki dla dzieci są, koc jest, materac dmuchany jest, koło dmuchane, olejki do opalania, okulary przeciwsłoneczne też są… No to mamy wszystko.

Tak w wielkim skrócie można opisać moment tuż przed wyjściem z domu na wakacyjny wyjazd. No tak, ale zanim do tego dojdzie trzeba taki wyjazd zaplanować… Wiadomo, że przy planowaniu wyjazdu najważniejsze jest towarzystwo, ponieważ to w jego otoczeniu spędzać będziemy długo oczekiwany urlop.

Pieniądze nie są ważne ale…

Ok., jeśli już wiemy z kim chcemy jechać, to należy ustalić dogodny dla wszystkich termin, co nie jest takie proste. To jednak nie wszystko. Jeśli został już wybrany termin, to kolejnym krokiem do spędzenia wyczekiwanego urlopu jest budżet. Nie wszyscy bowiem (w towarzystwie) dysponują takimi samymi środkami do wydania, a to oznacza konieczność znalezienia takiej formy wypoczynku, która będzie (tak od strony finansowej jak i rodzaju) odpowiednia dla wszystkich zainteresowanych.

Polowanie

Jeśli mamy już zaplanowane: termin, rodzaj i budżet, to pozostaje znaleźć miejsce/miejsca, które „zaszczycimy” swoją obecnością podczas urlopu. No i zaczynają się tzw. schody… Tam jest fajnie, ale nie ma terminów. Tu z kolei są wolne miejsca ale jest za drogo. Jeszcze w innym miejscu dostępny jest termin i proponują dobrą cenę ale warunki w pokojach nie są takie same. Czasami wydaje się, że znalezienie miejsca w odpowiednim terminie i miejscu z wolnymi miejscami dla całej grupy jest wręcz niemożliwe.

Biuro turystyczne

I tu pojawia się myśl u czytelnika, że tekst ten napisany został przez jakiegoś przedstawiciela biura turystycznego, który za chwilę będzie oferował swoje usługi pisząc, że wszystko za nas zorganizuje… Nie, tego nie pisał przedstawiciel biura turystycznego 😊Przypominam, że tekst ten znalazł się na stronie Driver4U.pl która oferuje usługi przewozu osób, pod hasłem „Twój osobisty kierowca asystent”. O co więc chodzi? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Naciągacze x2, x3

Wyjazdy wakacyjne wymagają czasami zorganizowania takich usług jak transfer na lotnisko lub transfer do hotelu. Są też sytuacje kiedy chcemy jechać na wycieczkę ale nie mamy samochodu.  Problem polega na tym, że wiele osób podczas planowania urlopu bagatelizuje element związany z usługą zwaną przewóz osób. W ostatniej chwili okazuje się, że prywatny kierowca jest potrzebny ale trudno go zorganizować bo jest niebotycznie drogi. Bardzo często przewoźnicy w okresie wakacyjnym (nastawieni na obsługę dworców, hoteli lub lotnisk zawyżają kwoty swoich usług wiedząc, że klient nie będzie miał innego wyjścia… i zapłaci x2, x3.

Relax

Zachęcam do wzięcia pod rozwagę podczas planowania urlopu elementu związanego z usługami przewozu osób. Można z wyprzedzeniem zorientować się w cenach dowozu na lotnisko, przewiezienia z lotniska do hotelu lub sprawdzenia ile kosztuje wynajęcie kierowcy z samochodem. Takie usługi można rezerwować z wyprzedzeniem dzięki czemu urlop – od momentu wyjścia z domu do momentu powrotu z wypoczynku – będzie spędzony bez żadnych „niespodzianek” podnoszących koszty wyjazdu…

Oby tylko towarzystwo i pogoda dopisały, Miłego wypoczynku 😊